∼ DOKUMENTARNI FILM “AZ, BRANKO PRIDIVKOM FUČIĆ”

Dokumentarni film «AZ,BRANKO PRIDIVKOM FUČIĆ» poetska je i kontemplativna priča o najuglednijem hrvatskom istraživaču glagoljice i freskoslikarstva čija je djelatnost obilježila povijest umjetnosti Hrvatske u drugoj polovici 20. stoljeća. Fučić je znanstvenik koji je tako jednostavno, zanimljivo, slikovito i nadahnuto približio davne ljude, davne događaje i davno vrijeme.
Njegova istraživanja Bašćanske ploče, Istre i cresko-lošinjskoga arhipelaga spadaju u vrh znanstvenog istraživanja na području povijesti umjetnosti. (Autor teksta: Istra film)

Premijera filma održana je u Art kinu Croatia u Rijeci 7.travnja, a film će biti prikazan i u Zagrebu 18. svibnja te koncem listopada na Međunarodnom festivalu arheoloških filmova koji se ove godine održava u Splitu.

REPORTAŽU KANALA RI O FIMLU “AZ BRANKO PRIDIVKOM FUČIĆ” MOŽETE POGLEDATI OVDJE.


Objavljeno: 6. svibnja 2016