∼ KRČKI BISKUP ZA IVANJU POSJETIO VRBNIK

Župa Vrbnik proslavila je danas, 24. lipnja 2015. na poseban način dan svoga nebeskoga zaštitnika sv. Ivana svečanom euharistijom koju je za svoga prvoga posjeta župi predvodio Otac biskup Ivica Petanjak. Župljani su ga razdragano i otvorena srca dočekali u potpuno ispunjenoj crkvi. Župni zbor pod vodstvom Milodraga Justinića i uz orguljašku pratnju Josipe Toljanić, otpjevao je uz ostalo, prigodnu Himnu sv. Ivanu,“kantal staroslavensku mašu“ i uz zvuke sopela zajedno s pučkim pjevačima starinski napjev Blagdan sveti jur dospije.

Dragoga gosta, na početku misnog slavlja pozdravio je vrbnički župnik Tomislav Crnović, a pri završetku slavlja, autorica ovoga teksta u ime Župskoga pastoralnoga vijeća i čitave župe te općinska načelnica Marija Dujmović Pavan u ime Općine Vrbnik. Najmlađi župljani izručili su mu prigodne darove.

Po već ustaljenom običaju, na Vrbničkoj placi nastavljeno je druženje uz „pogaču i tanec pod sopeli naših najmlajih tancari“.

(AUTOR:Marija Trinajstić Božić)

Krčki biskup za Ivanju posjetio župu Vrbnik


Objavljeno: 1. srpnja 2015