∼ KRČKO MASLINOVO ULJE UPISANO U REGISTAR EUROPSKE UNIJE

ZOI%20EU

U  Službenom listu Europske unije, L 180/1, od 06. srpnja 2016. objavljena je PROVEDBENA UREDBA KOMISIJE (EU) 2016/1081 od  22. lipnja 2016. godine  o upisu naziva u registar zaštićenih oznaka izvornosti i zaštićenih oznaka zemljopisnog podrijetla (Krčko maslinovo ulje -ZOI).

Proces zaštite naziva „Krčko maslinovo ulje“ (ZOI) započeo je u siječnju 2014. godine, kada je Udruga maslinara Krka “Drobnica“ podnijela Ministarstvu poljoprivrede zahtjev za registraciju oznake izvornosti naziva „Krčko maslinovo ulje“. Proizvodnja „Krčkog maslinova ulja“ odvija se isključivo na području otoka Krka i manjih otočića koji se nalaze unutar administrativnih granica otočnih jedinica lokalne samouprave grad Krk i općina: Baška, Vrbnik, Punat, Dobrinj, Malinska-Dubašnica i Omišalj.

VIŠE O SVEMU MOŽETE PROČITATI OVDJE.

 

 


Objavljeno: 6. srpnja 2016