∼ MEĐUNARODNA LJETNA ŠKOLA HRVATSKOG JEZIKA I KULTURE

Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu, Vrbničko kulturno društvo Frankopan i Općina Vrbnik pozivaju na šestu po redu Međunarodnu ljetnu školu hrvatskoga jezika i kulture te poljskoga jezika, koja će se između 03. i 10. srpnja ove godine, pod vodstvom prof. dr. sc. Sanje Vulić, odvijati u Vrbniku.

Kao i dosadašnjih godina, ovaj edukativni program nudi svakodnevnu nastavu hrvatskog jezika (pravopisa, gramatike i naglasnog sustava) koja će biti organizirana u dvije usporedne skupine i prilagođena znanju polaznika. Po prvi put programu je, pod mentorstvom Agnieszke Rudkowski, mag. fil., pridružen i tečaj poljskoga jezika. Poučavanje o kulturi hrvatskoga jezika (kroz predavanja i vježbe) pripalo je voditeljici Škole, prof. dr. sc. Sanji Vulić, dok će jezične vježbe predavati Lidija Bogović, mag. croat. Svi polaznici ovog programa imati će priliku odslušati izlaganja prilagođena studentima kroatistike i slavistike koja će voditi profesori s Hrvatskih studija, točnije prof. dr.sc. Tamara Tvrtković, doc. dr. sc. Viktoria Franić Tomić i prof. dr. sc. Slobodan Prosperov Novak.

Nakon nastave, za svaku je večer predviđeno odvijanje kazališnih radionica animacije glagoljaških slova, povjerenih mladoj kazališnoj redateljici Frani Mariji Vranković. Od popratnih kulturnih sadržaja treba spomenuti predsavljanje e-knjige Štroligi Petra Trinajstića, upoznavanje s opusom pjesnikinje Marinke Matanić Polonijo te kulturno jutro u režiji Marije Trinajstić Božić.

Ova ljetna Škola drugi se put zaredom priređuje u Vrbniku, gradiću poznatom po svojoj bogatoj kulturnoj prošlosti, glagoljaškoj tradiciji te skladnoj mediteranskoj arhitekturi. Među tamošnjim glagoljičkim pisanim spomenicima posebno se ističe Vrbnički statut, jedan od najvažnijih hrvatskih srednjovjekovnih pravnih spomenika, sastavljen 1388. po nalogu knezova Frankopana. Ondje se također čuvaju vrbnički glagoljički misali iz 1456. i 1462. te nekoliko vrijednih rukopisnih brevijara, što će ih sve imati prilike vidjeti ovogodišnji polaznici Škole.

Prijave za školu čija školarina iznosi 350,00 kuna, zaprimaju se sve do 22.lipnja 2015. godine, a detaljnije informacije možete pronaći na njezinom Facebook Profilu

Prilozi:

PROGRAMSKI LETAK

ŠESTA MEĐUNARODNA LJETNA ŠKOLA HRVATSKOG JEZIKA I KULTURE

ŠESTA MEĐUNARODNA LJETNA ŠKOLA HRVATSKOG JEZIKA I KULTURE TE POLJSKOG JEZIKA

 

 

 


Objavljeno: 13. veljače 2015