∼ Na natječaju Moje ideje za bolju Europu krčki srednjoškolci zaslužili putovanje u Strasbourg

Učenici Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir na popisu su nagrađenih na natječaju Moje ideje za bolju Europu kojeg je inicirao Ured za informiranje Europskog parlamenta u Republici Hrvatskoj.

Natječaj koji je bio namijenjen srednjoškolcima u dobi od 16 do 18 godina iz čitave Hrvatske, ujedno je i službeno prednatjecanje za sudjelovanje u programu Euroscola – simulaciji rada europskih zastupnika u Europskom parlamentu u Strasbourgu. Unatoč dojmljivosti svih na natječaj prijavljenih radova što su ih izveli krčki gimnazijalci, inače polaznici četvrtog razreda, nagrađen je zajednički uradak Lucije Ostrogović i Marte Justić koje su ovom prigodom osvojile putovanje u Strasbourg koje će se početkom naredne godine organizirati za 24 učenika i dvoje mentora iz krčke škole. Pod vodstvom profesorice povijesti Gordije Marijan, u ovom su natjecanju prored nagrađenih autorica također sudjelovali Denis Nešić, Nikolina Mrakovčić i Silvio Šimunović. Čime su osvojili žir sastavljen od predstavnika Ureda za informiranje Europskog parlamenta te članova udruga mladih, pogledajte na slijedećim linkovima!

MOJA IDEJA ZA BOLJU EUROPU-VIDEO BROJ 1

BOLJA EUROPA-VIDEO BROJ 2

MOJA IDEJA ZA BOLJU EUROPU- VIDEO BROJ 3

 

 


Objavljeno: 15. listopada 2014