∼ NOĆ MUZEJA U VRBNIKU

U petak 30.siječnja 2015.godine s početkom u 18,00 sati po prvi puta će se “Noći muzeja” pridružiti i Vrbnik.Vrbničko kulturno društvo Frankopan predstavit će Vam djelić bogate kulturno-povijesne i etnološke baštine Vrbnika koja se nalazi na Placi Vrbničkog statuta 4, u okrilju nekadašnjeg Kneževog dvora slavnih Frankopana.Uz stručno vodstvo upoznajte se s bogatim i vrijednim inventarom Knjižnice obitelji Vitezić, tiskarskom prešom i etnološkom zbirkom. Doznajte koji su najvrjedniji izlošci Knjižnice, tko su bila braća Vitezić, kako se živjelo u njihovo doba i kakva je veza tiskarstva i Vrbnika.Nakon obilaska, u dvorani župnog dvora pogledajte dokumentarni film o Knjižnici obitelji Vitezić.U dvorani će za djecu biti organizirana kreativno-edukativna radionica s kvizom znanja. Najbolji će biti nagrađeni.

VIŠE O SAMOM PROGRAMU MOŽETE PROČITATI OVDJE

Organizacija: VKD Frankopan

Podrška : Udruga Ruki, TZO Vrbnik

Pokrovitelj: Općina Vrbnik

NOĆ MUZEJA


Objavljeno: 26. siječnja 2015