∼ ODLUKA O PRIVREMENOM ODABIRU LAG-OVA

Logo

 

 

lag-podrucje-marko

 

Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju privremeno je odabrala 54 lokalne akcijske grupe (LAG) za provedbu lokalnih razvojnih strategija (LRS) u PRR 2014. – 2020.  Privremeno odabranim LAG-ovima je dodijeljeno 441.044.710,19 HRK za provedbu podmjere 19.2. »Provedba operacija unutar CLLD strategije« (provedba LRS), podmjere 19.3. »Priprema i provedba aktivnosti suradnje LAG-a« i podmjere 19.4. »Tekući troškovi i animacija« iz PRR 2014. – 2020.

Prema Odluci o privremenom odabiru LAG-ova, naš LAG „Kvarnerski otoci“ dobio je 7.348.202,40 kuna za provedbu podmjere :

19.2. Provedba operacija unutar CLLD strategije

19.3. Priprema i provedba aktivnosti suradnje LAG-a i

19.4. Tekući troškovi i animacija.

Nakon postupka rješavanja prigovora i moguće ponovne administrativne obrade, Agencija za plaćanja će provesti postupak uvećanja u slučaju viška raspoloživih sredstava i izdati konačne odluke. Trenutačni višak raspoloživih sredstava iznosi 48.955.289,81 HRK.

Potom pred LAG-om predstoji veliki posao, a to je provedba Lokalne razvojne strategije i transferiranje novaca korisnicima. Najveći dio cifre od 7.348.202,40 kuna raspodijeliti će se putem natječaja korisnicima s područja LAG-a “KVARNERSKI OTOCI”. Neke od mjere za koje će se raspisivati natječaji su:

Podmjera 6.3. (to je ujedno i mjera koja će biti prva raspisana)

Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava

Podmjera 4.1.

Potpora za ulaganja u poljoprivredna gospodarstva

Tip operacije

  1. Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava

Podmjera 4.4.

Potpora neproizvodnim ulaganjima vezanim uz postizanje agro-okolišnih i klimatskih ciljeva

Tip Operacije

  1. Neproizvodna ulaganja vezana uz očuvanje okoliša

Podmjera 7.4.

Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu.

Sve informacije i mjere moći će se pronaći na internetskoj stranici LAG-a  www.kvarnerski-otoci.hr ili na broj telefona: 051/654-617.

(PREUZETO SA STRANICA LAG-a KVARNERSKI OTOCI)

Čestitamo LAG-u “KVARNERSKI OTOCI” i želimo uspjeh u provedbi Lokalne razvojne startegije i transferiranju novca korisnicima.


Objavljeno: 8. studenoga 2016