∼ ODRŽANA PREDSTAVA ZA DJECU POD NASLOVOM “MRAV, MRAV, MRAV I CVRČAK”

DANAS 14.12.2016. U DOMU NA ŠKUJICI ODRŽANA JE PREDSTAVA POD NAZIVOM “MRAV, MRAV, MRAV I CVRČAK” TEATRA OZ IZ RIJEKE. PREDSTAVA JE BILA NAMIJENJENA  DJECI PREDŠKOLSKE I ŠKOLSKE DOBI.  PREDSTAVA JE ORGANIZIRANA PREKO KULTURNOG PORTALA PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE, KOJA JE UJEDNO I FINANCIRALA ODRŽAVANJE PREDSTAVE.

EVO NEKOLIKO RIJEČI O SADRŽAJU PREDSTAVE:

„Mrav, mrav, mrav i cvrčak“ vedra je i dinamična glazbeno-edukativna predstava za djecu, nastala na temelju jedne od najpoznatijih Ezopovih basni „Cvrčak i mravi“. Putem ovog glumačko-lutkarskog komada koji se koristi i animacijom predmeta te teatrom sjena, dijete prati život mrava kroz sva godišnja doba. U predstavi se svira i pjeva uživo. Djeca će upoznati puhački instrument saksofon kroz različite glazbene žanrove. Priča nas istovremeno uči da moramo biti vrijedni, marljivi i radišni poput mrava, ali ponekad i bezbrižni poput Cvrčka. Trebamo prihvatiti jedni druge u svojim različitostima i na taj način kreirati suživot. Kroz predstavu se provlači najpoznatije glazbeno djelo A.Vivaldija „Četiri godišnja doba“ i ostali pomno odabrani glazbeni primjeri s prilagođenim tekstom. Osnovna ideja jest da se djeci na njima zabavan, bajkovit i primjeren način približi klasična i druge vrste glazbe te pruži jedinstven i neposredan dodir s glazbom.

KAKO JE ZAISTA BILO NAŠOJ DJECI MOŽETE POGLEDATI NA SLIJEDEĆIM FOTOGRAFIJAMA:


Objavljeno: 14. prosinca 2016