∼ POZIV-PLAVA ČISTKA 2015.

POZIV – PLAVA ČISTKA 2015.

 

U suradnji sa udrugom Žmergo iz Opatije, Općina Vrbnik uključit će se u subotu 09.05. u svjetsku eko akciju World Cleanup 2015. ”Plava čistka”, s ciljem čišćenja priobalja, mora i podmorja. Cilj kampanje je podizanje svijesti građana Hrvatske o njihovoj ulozi u stvaranju i načinu odlaganja otpada, a kulminacija kampanje je zajednička akcija, s ciljem uključivanja što većeg broja volontera.

 

POZIVAMO SVE ŽITELJE NAŠE OPĆINE

DA SE PRIKLJUČE OVOJ HVALEVRIJEDNOJ AKCIJI

 

U akciju će biti uključen i brod čistač Dezinsekcije d.o.o. Rijeka, a u luci Vrbnik i Sv. Marku osigurat će se kontejneri za prihvat prikupljenog otpada.

Okupljanje učesnika radi rasporeda čišćenja:

–         iz Vrbnika u 8,30 sati Namori

–         iz Risike u 8,30 sati na Sv. Marko.

Čišćenje nedostupnih plaža (Kostrijčica i Rasohi):

9,00 sati – polazak broda iz Vrbnika

Čišćenje dostupnih plaža, kopnenim putem ( Kozica, Zgribnica, Pod Kovač, Mala Javna, Javna, Melska, Sv. Marek, Supovica) :

9,00 sati  – početak akcije, na pojedinim plažama

Molimo da ponesete rukavice.

Na kraju akcije za sve učesnike biti će organiziran roštilj. Kako bi što lakše mogli dogovarati aktivnosti na kampanji i koordinirati sam tijek akcije molimo volontere da svoje sudjelovanje prethodno prijave osobama za kontakt:

Općina Vrbnik tel. 857-099 Domagoj Gršković

TZO Vrbnik tel. 857-479 Sanja Polonijo

 

Napomena:

U slučaju kiše akcija se odgađa za iduću subotu 16.05.

 


Objavljeno: 4. svibnja 2015