∼ POZIV NA ISKAZ INTERESA: JAVNI RADOVI 2016.-POMOĆ ZAJEDNICI

HRVATSKI ZAVOD ZA ZAPOŠLJAVANJE PROVODI MJERE AKTIVNE POLITIKE ZAPOŠLJAVNJA, A JEDNA OD NJIH ODNOSI SE I NA JAVNI RAD POD NAZIVOM “POMOĆ U ZAJEDNICI”. CILJ JE AKTIVACIJA NEZAPOSLENIH ŽENA , PRIJAVLJENIH U EVIDENCIJI HZZ-a SA NAJVIŠE ZAVRŠENIM SREDNJOŠKOLSKIM OBRAZOVANJEM ALI I PREVENCIJA PRERANE INSTITUCIONALIZACIJE STARIJIH OSOBA I NJIHOVA SOCIJALIZACIJA, A SAMIM TIM I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA.

USLUGE KOJE SU PREMA OVOM PROGRAMU DOSTUPNE USMJERENE SU NA 5 GLAVNIH PODRUČJA: ORGANIZIRANJE PREHRANE, KUĆNI POSLOVI I UREĐENJE OKUĆNICE, OSOBNA HIGIJENA I OSNOVNA ZDRAVSTVENA SKRB, PSIHOSOCIJALNA PODRŠKA TE POSREDOVANJE U OSTVARIVANJU RAZLIČITIH PRAVA.

KORISNICI PROGRAMA SU JEDINICE LOKALNE UPRAVE I SAMOUPRAVE. PLANMIRANI POČETAK I TRAJANJE PROGRAMA JE 01.04.2016. U MAKSIMALNOM TRAJANJU DO 3 MJESECA (30.06.2016.). VISINA SUBVENCIJE IZNOSI 100% TROŠKA MINIMALNE BRUTO PLAĆE U IZNOSU OD 3.656,64 HRK.

MOLIMO SVE ZAINTERESIRANE ZA SUDJELOVANJE U JAVNOM RADU ZA 2016. GODINU U SKLOPU PROGRAMA “POMOĆ ZAJEDNICI” DA SE JAVE U OPĆINU VRBNIK PUTEM TELEFONA (BROJ 051/857-099), MAILOM (nikolina@opcina-vrbnik.hr) ILI OSOBNIM DOLASKOM  NAJKASNIJE DO 04.03.2016. GODINE. VAŽNO NAM JE ZNATI BROJ ZAINTERESIRANIH OSOBA KAKO BISMO PODATKE MOGLI PROSLIJEDITI HZZ-u.

ZA SVE OSTALE INFORMACIJE STOJIMO NA RASPOLAGANJU.


Objavljeno: 25. veljače 2016