∼ PREDSTAVA “NE PLAĆAMO, NE PLAĆAMO” U VRBNIKU

Komediju talijanskog nobelovca Daria Foa Ne plaćamo, ne plaćamo možete pogledati u subotu, 8. kolovoza 2015. s početkom u 21,00 sat u Vrbniku na Trgu Škujica, u izvedbi plovećeg kazališta Histrion iz Zagreba. Pod redateljskom palicom Ivice Kunčevića nastupit će glumci Biserka Ipša, Pero Juričić, Tara Rosandić, Žarko Potočnjak i Ivica Pucar. Ulaz je besplatan.

Priča je to koja govori o dva para, mlađem i starijem koji se na sve moguće načine snalaze u neimaštini. U jednom trenutku ti pokušaji prerastaju u socijalnu pobunu jer žene koje ipak snose glavnu odgovornost za obiteljsko preživljavanje, tj. vode računa da njihove obitelji svaki dan imaju što pojesti – odbijaju u trgovini platiti ono što su kupile. Ali, kako na to reagiraju trgovci, sredina, muževi, kako sindikalci i legalisti? Loše, naravno. Naročito kad se u istragu uplete inspektor, policija, a pojavi se odnekud i senilni otac pa čak i jedan pogrebnik. Otetu robu treba, ipak, nekako zadržati, sakrit ili vratiti. I tu kreće vatromet komedijskih situacija…

Najava predstave „Ne plaćamo, ne plaćamo“ u Vrbniku


Objavljeno: 7. kolovoza 2015