∼ PREDSTAVLJANJE KNJIGE MARIJANA BRADANOVIĆA “VRBNIK-GRAD, LJUDI I SPOMENICI”

Povodom dana Općine i blagdana Sv. Ivana Krstitelja (Ivanje) 23. lipnja. na Placi Vrbničkog statuta (u slučaju lošeg vremena u zgradi Općine (dom) na Trgu Škujica 7)  u 20,00 sati bit će predstavljena knjiga Marijana Bradanovića”Vrbnik-Grad, ljudi i spomenici”.
O knjizi će govoriti recenzent dr. sc. Danko Zelić, urednik Ljubomir Stefanović,  direktorica Hrvatske sveučilišne naklade Anita Šikić u ime nakladnika, načelnica Općine Vrbnik Marija Dujmović-Pavan te sam autor dr. sc. Marijan Bradanović.

Po riječima recenzenta, ovo Bradanovićevo djelo vrlo je važan znanstveni doprinos poznavanju spomeničke cjeline Vrbnika. Svojim polazištima i metodama pristupa može poslužiti kao uzor za istraživanje i prezentaciju drugih srodnih dijelova nacionalne baštine, ma koliko oni izgledali neveliki i zanemareni. Knjiga je nastala kao rezultat Bradanovićevih besprijekorno provedenih terenskih i studijskih istraživanja i namjera autora je da posluže nastojanjima za iznalaženje djelotvornijeg strategijskog pristupa zaštiti vrbničke baštine.

U prigodnom programu sudjelovat će članovi VKD Frankopan.

MARIJAN BRADANOVIĆ-VRBNIK-GRAD, LJUDI I SPOMENICI"


Objavljeno: 23. lipnja 2015