∼ PREZENTACIJA NA TEMU “POTPORA RAZVOJU MALIH POLJOPRIVREDNIH GOSPODARSTAVA”

Prezentacija se odnosi na objavljenu mjeru 6.3.1. vezano za pružanje potpore razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava i održati će se 12.06.2015. u  velikoj vijećnici Grada Krka s početkom u  11,00 sati.

Prihvatljivi korisnici su mala poljoprivredna gospodarstva upisana u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava, ekonomske veličine iskazane u ukupnom standardnom ekonomskom rezultatu poljoprivrednog gospodarstva od 2.000 eura do7.999 eura.

Zahtjevi se mogu predati od 12. svibnja 2015. do 12. srpnja 2015 putem AGRONET aplikacije.

Iznos potpore po projektu 15.000,00 eura u kunskoj protuvrijednosti

PRIHVATLJIVE AKTIVNOSTI ODNOSE SE NA :

1. kupnju domaćih životinja, jednogodišnjeg i višegodišnjeg bilja, sjemena i sadnog materijala,

2. kupnju, građenje i/ili opremanje zatvorenih/zaštićenih prostora i objekata te ostalih gospodarskih objekata uključujući vanjsku i unutarnju infrastrukturu u sklopu poljoprivrednog gospodarstva u svrhu obavljanja poljoprivredne proizvodnje i/ili prerade proizvoda iz Priloga I. ovoga Pravilnika osim proizvoda ribarstva

3. kupnju ili zakup poljoprivrednog zemljišta

4. kupnju poljoprivredne mehanizacije, strojeva i opreme,

5. podizanje novih i/ili restrukturiranje postojećih višegodišnjih nasada,

6. uređenje i poboljšanje kvalitete poljoprivrednog zemljišta u svrhu poljoprivredne proizvodnje,

7. građenje i/ili opremanje objekata za prodaju i prezentaciju vlastitih poljoprivrednih proizvoda uključujući i troškove promidžbe vlastitih poljoprivrednih proizvoda,

8. stjecanje potrebnih stručnih znanja i sposobnosti za obavljanje poljoprivredne proizvodnje i prerade proizvoda iz Priloga I,

9. operativno poslovanje poljoprivrednog gospodarstva.

MALA POLJOPRIVREDNA GOSPODARSTAVA (MJERA 6.3.)


Objavljeno: 10. lipnja 2015