∼ PROGRAM KREDITIRANJA RURALNOG RAZVOJA

HBOR je započeo s provedbom novog financijskog instrumenta – Investicijski krediti za ruralni razvoj za koje je osigurano više od Kn 500,0 mil. sredstava.

Provedba financijskog instrumenta je putem slijedećih poslovnih banaka – OTP banka d.d., Privredna banka d.d. i Zagrebačka banka d.d. koje imaju ulogu zaprimanja, obrade i isplate kredita krajnjim korisnicima, dok je HBOR upravitelj fonda sredstava.

Krediti se mogu koristiti u rasponu od EUR 50.001,00 do EUR 1.000.000,00 s rokom otplate do 15 godina, uključujući poček do 3 godine, odnosno 5 godina (za trajne nasade). Dodana vrijednost instrumenta je:

  •  niska kamatna stopa (prosječna ponderirana fiksna kamatna stopa iznosi 1,2% do 2,1%),
  •  oslobođenje od plaćanja naknada koje se uobičajeno naplaćuju prilikom odobrenja i korištenja kredita
  •  vlastito učešće iznosi minimalno 10% od ukupne vrijednosti investicije (bez PDV-a), a moguće je financirati i do 100% ukupne  vrijednosti investicije (bez PDV-a), a sve sukladno procjeni poslovne banke

Cjeloviti tekst programa možete pročitati ovdje Program kreditiranja ruralnog razvoja

Za sve dodatne informacije kontakt osoba :

Vesna Bartolović Stančić

voditelj Područnog ureda

 

Hrvatska banka za obnovu i razvitak

Područni ured za Primorje i Gorski kotar

51000 Rijeka

Frana Kurelca 8

tel. 051 206 508

GSM 098 384 412

fax. 051 321 476

vbartolovic@hbor.hr

 


Objavljeno: 19. rujna 2019