∼ REZULTATI ISTRAŽIVANJA TRANSPARENTNOSTI PRORAČUNA JEDINICA LOKALNE SAMOUPRAVE

Institut za javne financije je 17. lipnja 2015. na svojim stranicama predstavio rezultate velikog istraživanja transparentnosti proračuna lokalnih jedinica. Po prvi puta je obuhvaćeno svih 576 lokalnih proračuna u Hrvatskoj. Premda se otvorenost (transparentnost) proračuna lokalnih jedinica s vremenom poboljšava, prema njihovom istraživanju stanje je i dalje daleko od zadovoljavajućeg.

Jedina od 428 općina koja je objavila sve tražene proračunske dokumente je Viškovo.

Primorsko-goranska županija objavila je 4 proračunska dokumenta od potrebnih 5, isto kao i Grad Krk.
Od otočkih općina na vrhu je Općina Vrbnik koja je na svojoj službenoj stranici objavila 4; Dobrinj, Malinska-Dubašnica i Punat 3; Baška 2 dok je Općina Omišalj objavila samo 1 proračunski dokument. Među općinama kojima je broj objavljenih dokumenata nula nema ni jedne bodulske jedinice lokalne samouprave.

Kompletni rezultati ovog istraživanja mogu se pročitati OVDJE.

INSTITUT ZA JAVNE FINANCIJE


Objavljeno: 19. lipnja 2015