∼ U OPĆINI VRBNIK ODRŽANA AKCIJA “PLAVA ČISTKA 2017.”

U suradnji sa udrugom Žmergo iz Opatije, i Općina Vrbnik dala je svoj doprinos, održanoj svjetskoj eko akciji World Cleanup 2017. „Plava čistka“, čišćenju priobalja, mora i podmorja koja se je održala u subotu 13.05.2017. godine. Cilj „Plave čistke“ je podizanje svijesti građana Hrvatske o njihovoj ulozi u stvaranju i načinu odlaganja otpada, a kulminacija je zajednička akcija, s ciljem uključivanja što većeg broja volontera.

U akciju je bio uključen i brod čistač Dezinsekcije d.o.o. Rijeka, a u luci Vrbnik i Sv. Marku bili su osigurani kontejneri za prihvat prikupljenog otpada.

Usprkos malom broju okupljenih eko akcija uspješno je realizirana.

Na kraju akcije za sve učesnike bio je organiziran roštilj.

TZO Vrbnik zahvaljuje se svima na sudjelovanju.

Evo i nekoliko fotografija iz kojih možete vidjeti kako je to u subotu bilo:

 


Objavljeno: 15. svibnja 2017