∼ U PONIKVE STIGLO PRVIH 5 ELEKTRIČNIH AUTOMOBILA

Danas, 29. srpnja 2016. ispred upravne zgrade Ponikava održana je svečana primopredaja 5 od  ukupno 10 električnih vozila koje je tvrtka Ponikve eko otok Krk nabavila na javnom natječaju uz sufinanciranje Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Radi se o Volkswagen eUP vozilima isporučenim od strane auto kuće Porsche Rijeka.

Automobili u ekološkom smislu doprinos energetski neovisnom otoku Krku – otoku s nula emisija stakleničkih plinova! U ekonomskom smislu stvaraju uštedu u poslovanju Ponikve eko otok Krk jer automobili troše svega oko 7 kuna po prijeđenom kilometru te će se isplatiti kroz 5 do 6 godina.

Podsjećamo da su Ponikve nakon što su 2012. godine puštanjem u pogon 136 kW elektranu na sunčanu energiju postale kao tvrtka energetski neovisne jer više struje proizvedu nego potroše. Ove su godine pustili u probni rad 11 punionica za punjenje električnih automobila, a sada i nabavili 10 električnih automobila.

(Tekst: Dejan Kosić, fotografije: Srđan Hulak)


Objavljeno: 1. kolovoza 2016