∼ VATROGASNA VJEŽBA “VRBNIK 2016.”

U subotu, 4. lipnja u 17,31 sati u Vatrogasnom operativnom Centru Javne vatrogasne postrojbe grada Krka zaprimljena je dojava o požaru kod kaštela (crkve) na plaži Sv. Marak u blizini mjesta Risika (općina Vrbnik) i da vjetar nosi vatru prema plaži i šumi. Na požarište je prva stigla postrojba DVD-a Vrbnik i počela s gašenjem. Ubrzo su stigli vatrogasci JVP Grada Krka koji su se pridružili gašenju. Potom su pristizali područni vatrogasni zapovjednik i zamjenik zapovjednika JVP te DVD-i s otoka Krka. U 18,05 požar je uspješno ugašen.

Ovo je bio scenarij subotnje vatrogasne vježbe „Vrbnik 2016.“ koji je uspješno proveden na terenu. U vježbi je sudjelovalo 75 vatrogasaca i vatrogaskinja s 18 vozila iz JVP Grada Krka i DVD-a Vrbnik, Dobrinj, Njivice, Baška i Krk s odjeljenjima Malinska i Punat.

Lijepo je vidjeti da su vatrogasci s otoka Krka osposobljeni i spremni u vrlo kratkom roku izaći na požarište i ugasiti požar, ali im ipak želimo da ovo ljeto imaju što manje prilike da to pokažu.

(MK, foto: L.Č., PREUZETO S PORTALA OTOK KRK)


Objavljeno: 7. lipnja 2016