∼ VRBENSKE UŽANCE-6. I 7. VIII.2016.

Organizacija: Vrbničko kulturno društvo Frankopan

Potpora: Primorsko-goranska županija, Općina Vrbnik, TZO Vrbnik

VRBENSKE UŽANCE – 6. i 7. VIII. 2016.

POZIV ZA SUDJELOVANJE I POTPORU MANIFESTACIJI

Poštovani,

obavještavamo Vas da će se ove godine po četvrti put održati Vrbenske užance, uprizorenje starinskih običaja, folklora i nekadašnjeg načina života u staroj gradskoj jezgri po vrbničkim trgovima i ulicama.

Manifestacija će započeti već 6.VIII. u domu na Škujici etno-radionicom u 20.30, predavanjem o obrazovanju žena i otvaranjem izložbe Hartulini meštrice Savi u 21.30.

U nedjelju 7.VIII. bit će postavljeni različiti prizori na Škujici, zgorun Placun, na Placi, na Saližu, Opjici, Baćin dvoru, na Dvercih (lokacije nisu konačne). Cilj je oživiti trgove i ulice originalno postavljenim scenama sa starinskim namještajem, rekvizitima, alatima i sl. Kostimirani sudionici pokušat će pjesmom, plesom i prezentacijom različitih aktivnosti rekonstruirati starinski način života i prizvati duh vremena s početka stoljeća. Vlasnici ugostiteljskih objekata, vinarija, galerija, suvenirnica, frizerskih salona, turističkih agencija, konoba i sl., ali i pojedinci koji žive u starom gradu pozvani su da oplemene svoje prostore na predloženi način i uključe se u manifestaciju.

Program započinje na Škujici u 20.30. U 22.00 će na Dvercih biti i posebna modna revija na kojoj će biti prikazane sve verzije ženske i muške nošnje. Program završava oko 23.30 zajedničkim druženjem svih sudionika na Škujici.

Organizatori su članovi Vrbničkog kulturnog društva Frankopan no cilj nam je okupiti čim veći broj entuzijasta različitih dobnih skupina. Dosad je sudjelovalo oko 60 sudionika, nadamo se uključivanju novih.

Ukoliko niste u mogućnosti sudjelovati u manifestaciji kroz uprizorenja, možete nas podržati na neki drugi način, počastite sudionike ili pridonesite po svom prijedlogu.

Svi zainteresirani mogu se javiti članovima Izvršnog odbora Frankopana ili u ured TZO Vrbnik.

Manifestacija će biti promovirana kroz medije stoga osobito poduzetnici u tome mogu vidjeti priliku za svoju promociju, ukoliko nam se pravovremeno jave.

Pridružite nam se u ovoj manifestaciji starine i dobre volje!

 

Predsjednica VKD-a Frankopan: Dina Valković  ( dinavalkovic@gmail.com)                                                                                                                                                                                                                                                                        Direktorica TZO Vrbnik: Sanja Polonijo (info@vrbnik.hr, tel. 051/857-479)

 

 


Objavljeno: 4. kolovoza 2016