∼ ZAPOČELO IZDAVANJE ODLUKA O DODJELI SREDSTAVA PO NATJEČAJIMA ZA OPERACIJE U OKVIRU MJERE 4 PROGRAMA RURALNOG RAZVOJA

Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju užurbano radi na složenom procesu obrade prijava pristiglih na natječaje za operacije Programa ruralnog razvoja RH za period 2014.-2020., te je izdala prve Odluke o dodjeli sredstava (u daljnjem tekstu: Odluke) korisnicima čiji su projekti zadovoljili kriterije propisane zakonskim okvirom. Prva 3 uspješna korisnika koji su u petak, 28. kolovoza 2015. dobili pozitivne Odluke iz Agencije za plaćanja prijavili su se na natječaj za provedbu podmjere 4.1. »Potpora za ulaganja u poljoprivredna gospodarstva«, operacije 4.1.2. “Zbrinjavanje, rukovanje i korištenje stajskog gnojiva u cilju smanjenja štetnog utjecaja na okoliš“.

OPG-u Fumić Goran iz Brinja odobreno je 69.543 kuna za ulaganje u prikolicu za stajnjak, OPG-u Šestan Dean iz Lupoglava 131.406,78 kunaza strojeve i opremu za utovar, transport i primjenu gnojiva (prednji traktorski utovarivač, cisterna za gnojnicu, korpa za stajski gnoj) i OPG-u Šuntić Stjepan iz Čremušnice  57.386,16 kuna za prikolicu za gnoj. Svim navedenim korisnicima odobrena je potpora od 90% iznosa ukupno prihvatljivih ulaganja.

Detaljnije o mjerama i natječajima iz Programa ruralnog razvoja možete saznati ovdje.


Objavljeno: 1. rujna 2015