∼ ZAVRŠEN PREKOGRANIČNI DOGAĐAJ U SKLOPU PROJEKTA “OŽIVLJEN KRAS”

U subotu, 22. kolovoza 2015. održan je prekogranični događaj povodom završetka projekta pod nazivom „Očuvanje raznolikosti na kraškim područjima kroz revitalizaciju kulturne i renaturaciju prirodne baštine“, poznatijeg pod akronimom „OŽIVLJEN KRAS“. Prekogranični događaj zajednički su organizirale Općine Vrbnik i Punat, ujedno i projektni partneri na projektu.
U Puntu je održana prezentacija projekta i ostvarenih rezultata uz obraćanje domaćina, puntarskog načelnika Marinka Žica, gđe Marije Dujmović- Pavan, načelnice općine Vrbnik dok su JZ Kobilarne Lipica zastupali Darko Ravnikar i Zlatko Polajžer.
Usprkos jakoj buri, održan je i koncert za pamćenje i to po prvi puta na novo izgrađenoj morskoj pozornici na Vajavini u Vrbniku, a publika je uživala u “hitovima” klasične glazbe u izvođenju Antuna Stašića na violini i Marjana Krajne na harmonici.
 
PREZENTACIJU PROJEKTA I OSTVARENIH REZULTATA MOŽETE POGLEDATI OVDJE.
REPORTAŽU SNIMLJENU NA TEMU PROJEKTA “OŽIVLJEN KRAS” MOŽETE POGLEDATI OVDJE.
 
FOTOGRAFIJE S ODRŽANOG PREKOGRANIČNOG DOGAĐAJA:
 


Objavljeno: 26. kolovoza 2015