Novosti

Pjesnička večer Aleksandra Sindika – subota 04.09.

 

U subotu 04.09. s početkom u 19:00 sati u Domu na Trgu Škujica održat će se pjesnička večer ČEVJENE ŠIPUNA pjesnika Aleksandra Sindika. Pjesme interpretiraju Marija Trinajstić Božić i Vesna Ropac.

Aleksandar Sindik je autor koji je u svojim zrelijim godinama objavio pjesnički prvijenac, knjigu probranih stihova. Autor je više zbirki pjesama, a svaka pjesma nosi precizan nadnevak i mjesto svoga nastanka. Većina je napisana u Zagrebu, ali dio pjesama napisan je na otoku Krku.
Iako je autor rodom Zagrepčanin, u poznijoj životnoj dobi započinje pisati poeziju na čakavskom dijalektu, pošto je od svoje majke, čakavske pjesnikinje, Vrbničanke, Marije Kaliterne – Sindik, naslijedio sklonost ka lirici.

Max. dozvoljeni broj osoba prisutnih na događanju je 25.
Predstavljanje će se održati sukladno epidemiološkim mjerama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske te uputama i preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.