Novosti

„SVA SVITLA MOGA GRADA“ – Predstavljanje pjesničke zbirke Marije Volarić

PLAKAT PROMOCIJA MAKSICA

U vrbničkom Domu, u nedjelju 4. veljače 2024. u 18.00 sati bit će predstavljena prva pjesnička zbirka čakavskih stihova vrbničke pjesnikinje Marije Volarić Maksice. Program pripremaju članovi Vrbničkog kulturnog društva „Frankopan“. Uz autoricu će sudjelovati Ivana Vladilo, Željka Dobrinčić, Mavro i Andrija Dobrinčić, Nikola Božić, Marijine unuke Josipa Vladić, Dina, Dora i Ursula Volarić te Dina Valković.
Dina Valković

Pozivamo Vas uz pjesmu!

Ako škuriš

Ako škuriš, škuro je.
Ako svitliš, svitlo je.
Do tebe je!
Čudno vrime,
sve imamo.
Sve nan fali.
Vavik žudimo za još.
Ne mislimo kako nan je
malo dost.
Ako škuriš, škuro je.
Ako svitliš, svitlo je.
Do tebe je!

– Marija Volarić Maksica