Novosti

Obavijest građanima za prijavu štete – Prirodna nepogoda (poplava 31.5.2024.) na području Općine Vrbnik

Polje Vrbnik

Odlukom o proglašenju prirodne nepogode zbog šteta uzrokovanih poplavom koju je dana 14. lipnja 2024. godine donio župan Zlatko Komadina, proglašena je prirodna nepogoda za Općinu Vrbnik i Grad Krk.

Prirodna nepogoda sukladno članku 3., stavku 4., Zakona o ublažavanju i uklanjanju posljedica prirodnih nepogoda (Narodne novine broj 16/19) može se proglasiti ako je vrijednost ukupne izravne štete najmanje 20 posto vrijednosti izvornih prihoda jedinice lokalne samouprave za prethodnu godinu ili ako je prihod (rod) umanjen najmanje za 30 posto prethodnog trogodišnjeg prosjeka na području jedinice lokalne samouprave ili ako je nepogoda umanjila vrijednost imovine na području jedinice lokalne samouprave najmanje 30 posto.

Općina Vrbnik je u registar štete od prirodnih nepogoda podnijela prvo priopćenje o procjeni štete na dugogodišnjim nasadima.
________________________________________________________________________________________
Ovim putem pozivamo građane da štetu prijave ispunjavanjem obrasca u prilogu – Općina Vrbnik – obrazac prirodne nepogode  te da isti dostave e-mailom na: info@opcina-vrbnik.hr u roku 8 dana od objave ove obavijesti, odnosno zaključno s 8. 7. 2024. g. (ponedjeljak).

Ukoliko nemate podatke o ARKOD-u čestice, iste možete pronaći na web stranici: https://preglednik.arkod.hr/  gdje se čestice može pronaći putem MIBPG-a ili putem upisivanja katastarske čestice.

Ukoliko Vam je potrebna pomoć oko ispunjavanja obrasca za prijavu štete, dana 4. srpnja 2024. (četvrtak) u vremenu od 8-14 h, možete osobno doći u Općinu Vrbnik.

 

Obrazac:

Općina Vrbnik – obrazac prirodne nepogode